Popis lokality

Filipova Huť je po celý rok ideálním východiskem turistických tras. Ať se vydáte směrem na Modravu, podél Modravského či Roklanského potoka, kolem nejkrásnější české řeky Vydry, či směrem na Březník, na Černou Horu k pramenům opěvované české řeky Vltavy nebo na Horskou Kvildu a dále na Borovou Ladu, všude Vás bude okouzlovat panenská krása nedotčené přírody.

Okouzlující zážitky nabízí Chalupská slať či Tříjezerní slať, Poledník s výhledem do širokého okolí či Přášilské jezero. To vše a mnoho dalších přírodních krás se Vám nabízí z jednoho centra.

Nezáleží přitom na tom, zda jste zdatný sportovec, turista, důchodce či rodina s dětmi. Každý si zde najde ten svůj šumavský ráj.

Historie Filipovy Huti sahá do roku 1785, kdy tehdejší majitel pozemků hrabě Filip Kinský povolil výstavbu hutě na duté sklo. Osada byla pojmenována na jeho počest. Po ukončení činnosti huti na začátku 19. století přecházejí pozemky do rukou knížete Schwarzenberga, který zde založil dřevařskou osadu, jež si svůj charakter zachovala až do začátku 20. století.

Pod správu Filipovy Huti spadaly osady Preisleiten, Modrava /Mader/ a Březník /Puerstling/.